1/ CO DAJE UMYCIE DACHU?

a/ W przypadku blach dachowych pomaga spełnić wymagane warunki gwarancyjne tj. coroczne usunięcie zabrudzeń wpływających na korozyjność dachu min. siarki która jest efektem ubocznym spalania wegla w kotłach stałopalnych i ma największy wpływ na korodowanie pokryć dachowych, problem w szczególności dotyczy blachodachówek gdyż są one wybijane przez specjalną matrycę przez co w miejscu przetłoczenia jest zdecydowanie mniejsza grubość warstwy ocynku oraz powłoki lakierniczej co ma bezpośredni wpływ na najczęstsze występowanie korozji właśnie w tych miejscach.
b/ Problematyczne są także dachówki betonowe gdyż przez swoją porowatość z biegiem czasu gromadzi się na nich kurz, bród, pył itp. co jest dobrą podbudową dla wszelkiego rodzaju glonów, mchów czy też porostów w szczególności występujących na stronie północnej ze względu na zwiększoną wilgotność, niestety ich pojawienie się jest czymś bardzo niepożądanym i prowadzącym do degradacji dachówki poprzez zakorzenianie się wyżej wymienionych roślin w struktury podłoża i doprowadza do jego rozpadu.
c/ Najmniej problemu sprawi nam dachówka ceramiczna a w szczególności glazurowana, która przez swoją gładką i śliską powierzchnie nie chętnie ulega zabrudzeniom, oczywiście duży wpływ na to ma spad dachu (przy niskim deszcz nie spłucze całości nagromadzonych zabrudzeń), nieco gorzej na tym tle wypada dachówka matowa jednakże w obu przypadkach w zdecydowanej większości mycie pełni funkcje estetyczną.


2/ JAKIE CZYNNIKI WPŁYWAJĄ NA TRWAŁOŚĆ POKRYCIA DACHOWEGO?

Jest ich wiele i trudno przedstawić je wszystkie ale do najistotniejszych należą min.
a/ sposób spalania węgla:
– temperatura należy pamiętać że nastawieni niskiej temperatury na kotle i brak zamontowanego zaworu mieszającego (trój bądź czwór drożnego) skutkuje niskim wylotem spalin i osiadanie ich bezpośrednio na dachu, siarka w połączeniu z wilgocią w szybkim tempie prowadzi do degradacji pokrycia, niezwykle istotne jest to w przypadku pokryć wykonanych z blachy a najbardziej narażone są blachodachówki o dużym tłoczeniu.
b/ nisko umiejscowiony komin na dachu:
– podobnie jak w podpunkcie wyżej czynniki szkodliwe osiadają na dachu w skutek zawirowania powietrza, niestety nie w każdym budynku komin jest w kalenicy.
c/ strefa korozyjności:
– należy też pamiętać ze jeżeli ogrzewamy dom czystą energią typu np. pompa ciepła lub też gazem nie do końca możemy być pewni o nasz dach gdyż może się okazać że np. sąsiedzi nadal używają kopciuchów i dzięki nim właśnie na naszym dachu pojawiają się niechciane zanieczyszczenia, duży wpływ też ma strefa w której mieszkamy np. mieszkając blisko morza musimy się liczyć z tym że sól też nie pomaga dachom blaszanym i przyczynia się do ich szybszego starzenia.
d/ błędy technologiczne:
– do najczęściej spotykanych przez nas błędów należą miedzy innymi montaże daszków na kominach kotów stałopalnych skutkuje to tym że nawet posiadając wybudowany komin systemowy który jest odpowiednio wyizolowany by odpowiednio wysoko spaliny mogły wylecieć na jego zakończeniu blokuje się ich wydostawanie w pionie co skutkuje ich osiadanie na dachu i doprowadza do degradacji blachy, zacieków na kominie oraz jego lini.


3/ KIEDY MALOWAĆ DACH?

a/ W przypadku pokryć blaszanych:
– gdy już dostrzeżemy zużycie farby, kredowanie (jeżeli po przetarciu ręką pozostaje nam na niej kolor dachu) jest to najodpowiedniejszy moment na wykonanie prac z niższym nakładem finansowym, często wystarczy jedynie proces wykonania odnowienia powłoki lakierniczej bądź zmiana koloru.
– natomiast kiedy pojawi się już korozja też nie musimy rozkładać rąk, odpowiednie przygotowanie podłoża oraz zastosowanie odpowiednich podkładów antykorozyjnych skutecznie wydłuży nam czas użytkowania naszego pokrycia.
b/ W przypadku dachówek betonowych:
– tutaj sytuacja wygląda prosto jeżeli widzimy znaczne zniszczenia spowodowanie dopuszczeniem do licznego porastania przez glony, mchy oraz porosty to w celu zapobiegnięcia jej dalszej degradacji doprowadzającej nawet do pękania.


4/ JAK WYGLĄDA PROCES MALOWANIA DACHU?

W przypadku malowania dachów blaszanych czy też betonowych wygląda to podobnie, zaczynamy od rozłożenia drabin, podpięcia sprzętu asekuracyjnego, zlokalizowania przyłącza wody do przemysłowych myjek spalinowych min ¾ , itp.
Następnie przystępujemy do:
– nałożenia środków czyszczących za pomocą pianownicy.
– mycia pod odpowiednim ciśnieniem różnym w zależności czy to dachówka czy blaszane pokrycie w drugim przypadku używamy max ciśnienia, natomiast w przypadku dachówek betonowych musi ono być odpowiednio dostosowane do stanu dachówki.
– sprawdzenie stanu dachu ew. wymiana uszkodzonych dachówek bądź dokręcenie luźnych blach.
– wykonanie ręcznego malowania krawędzi dachu, okolic komina czy też okien dachowych.
– nałożenie pierwszej warstwy farby za pomocą agregatu hydrodynamicznego (podkład, warstwa gruntująca) i w zależności od zastosowania systemy malarskiego kolejnych.


5/ CZY MUSZĘ BYĆ W DOMU W TRAKCIE WYKONYWANIA PRAC?

Nie ma takiej konieczności na dach wchodzimy z zewnątrz budynku, potrzebujemy jedynie dostępu do prądu oraz wody.


6/ ILE TO KOSZTUJE?

Posiadamy duże zaplecze sprzętowe, a farby zamawiamy w ilościach hurtowych dzięki czemu jesteśmy w stanie zagwarantować bardzo korzystne ceny.


7/ JAK DŁUGO TRWA PRACA?

Standardowo malowanie jesteśmy w stanie wykonać w 1-2 dni wszystko zależne od rodzaju dachu i wykonywanych prac.


8/ CZY ZOSTANĄ DOLICZONE JAKIEŚ DODATKOWE KOSZTA PO WYKONANIU ZLECENIA?

NIE przed wykonaniem zlecenia dokonujemy pomiarów w celu obliczenia całkowitego kosztu, wycenę przesyłamy na adres skrytki pocztowej dopiero po zatwierdzeniu oferty uruchamiamy procedurę związaną z zamówieniem materiałów oraz umawianie terminu.


9/ CZY PONIOSĘ JAKIEŚ KOSZTA ZWIĄZANE Z WYCENĄ?

Nie, wycena jest darmowa.


10/ CZY SĄ POBIERANE JAKIEŚ ZALICZKI?

Wszelkich form płatności dokonuje się dopiero po zakończonym zleceniu, także NIE pobieramy zaliczek.


11/ CZY UDZIELANA JEST GWARANCJA?

Tak na podstawie paragonu bądź FV


12/ W JAKI SPOSÓB ZAMÓWIĆ USŁUGĘ?

Telefonicznie, lub przez formularz kontaktowy umieszczony na stronie